Park of Poland na 2 dni przed otwarciem


Dziś sprawdzam jak wygląda Suntago/Park of Poland na 2 dni przed oficjalnym otwarciem. Od dawna nurtowało mnie pytanie kiedy się to wszystko zaczęło?

Kiedy w 2007 r. grałem w charytatywnym turnieju golfowym na rzecz fundacji Give Kids the Village na Florydzie poprzedzającym otwarcie corocznych wielkich targów branży rozrywki IAAPA w Orlando nie spodziewałem się, że dowiem się wtedy o nowej inwestycji w Polsce, która zmaterializuje się wiele lat później. Jak pamiętam to turniej był dużym wydarzeniem towarzyskim. Bogaci sponsorzy jakimi są zwykle firmy producenckie postawili się mocno i sama gra była oprawiona różnymi konkursami a do wygrania był m.in najnowszy model Astona Martina-miałem na niego spory apetyt ale patrz niżej. Od wczesnego rana było serwowane piwo a co kilka dołków przy tee boxach  stały mocno roznegliżowane hostessy jak z imprez w Hollywood i serwowały mocniejsze trunki. Grałem z wielkimi postaciami branży, w moim flighcie był m.in Steven Rhys, szef słynnej kanadyjskiej firmy projektowej Forrec, który jak dowiedział się po jakimś moim kolejnym udanym zagraniu piątką żelazo, że jestem z Polski, pochwalił się,że zajmuje się z dużym zespołem projektem w … no właśnie, nazwa Mszczonów okazała się zbyt trudna dla Kanadyjczyka ale dzień później na stoisku Forreca na które mnie zaprosił, zobaczyłem jedną z pierwszych wizualizacji projektu, który później został nazwany Park of Poland.

Właściciele projektu potwierdzali w trakcie rozmów bezpośrednich, że musiało to być bardzo dawno. Najważniejsze, że ten imponujący projekt został zrealizowany – 20.02.2020 – wielkie otwarcie.

Udostępnij na:
  • Facebook
  • Twitter
  • Blip
  • Drukuj
  • email