Suntago/Park of Poland wystartował!

Polski park największy w Europie!

Dziś (20.02.2020 r.) w gminie Mszczonów koło Warszawy po wielu latach od pierwszego pomysłu został otwarty dla publiczności park wodny Suntago potocznie nazwany Park of Poland.Jak podają inwestorzy,Park Suntago czyli pierwsza część całego wielkiego kompleksu rozrywki jest największym zakrytym parkiem wodnym w Europie.To największa inwestycja poza Energylandią w sektorze parków rozrywki i atrakcji w Polsce.

Powierzchnia całego kompleksu parku wodnego to 20 ha. Dla porównania niemiecki park “Tropical Island” pod Berlinem-4. największy park w Europie (w branży parków Europę łączy się razem z Bliskim Wschodem) zajmuje niecałe 7 hektarów.

Obiekt może przyjąć do 15 000 osób dziennie . Szefowie parku liczą na frekwencję roczną powyżej 1 miliona osób czyli relatywnie ostrożnie bo lider w Niemczech – Therme Erding stworzony przez partnerską firmę WUND osiągnął w 2018 roku 1,5 miliona.Mamy pewną wątpliwość w zakresie przepustowości w strefie zjeżdżalni czy wytrzyma ona napór polskich klientów spragnionych ekstremalnych atrakcji.

Cechą charakterystyczną obiektu wydaje się być silny podział na niezależne strefy i nakierowanie na nieco starszą klientelę niż w większości innych parków wodnych w Polsce.Zdecydowanie strefa relaksu i saunaria są bardziej rozbudowane niż wcześniej budowane obiekty w innych miastach w Polsce i mają bardzo wysoki standard.Część ze zjeżdżalniami jest nieco schowana w osobnej części bez okien z dostępem do światła dziennego.


Suntago w liczbach:67 000 m² – powierzchnia budowlana obiektu 30 zjeżdżalni wodnych, razem ponad 3 km
320 m – długość najdłuższej zjeżdżalni w Europie
15 000 – tyle osób w ciągu jednego dnia zmieści się w Suntago Wodny Świat
2 500 bezpłatnych miejsc parkingowych
ponad 8 000 szafek dla gości
10 różnego rodzaju saun
20 ha – powierzchnia działki na której jest położony Suntago Wodny Świat
20 000 m² – powierzchnia ogrodu przylegającego do basenu
3 500 m² – całkowita powierzchnia basenów, w tym basenów termalnych
1 000 m² – powierzchnia największego basenu krytego
700 prawdziwych palm na terenie ogrodu
5 restauracji oraz 4 bary przy basenach

Prezes Park of Poland o inwestycji:

  Inwestycja Park of Poland, w tym Suntago Wodny Świat, jest dla nas zarówno wielką szansą jak i wyzwaniem. Wiemy, że miejsca takie jak to mają ogromny potencjał, przede wszystkim dlatego, że zapewniają rozrywkę tysiącom osób dziennie. Suntago to największy zadaszony park wodny w Europie i pierwszy tego typu, tak spektakularny obiekt w Polsce. Park przyjmie gości na tropikalne wakacje przez 365 dni w roku. Mamy też świadomość, że tak duża inwestycja, która do tej pory kosztowała ponad 170 mln EUR, wiąże się z ogromną odpowiedzialnością, aby naszym gościom dostarczyć rozrywkę na najwyższym poziomie. Zrobiliśmy wszystko aby goście przekraczając próg Suntago nie tylko czuli magiczną atmosferę egzotycznych wakacji, ale również mieli zapewnioną obsługę jakiej oczekują. – mówił Idan Greidinger, Prezes Park of Poland.

Idan Greidinger – Prezes Park of Poland

Partnerzy:

Przy budowie Suntago bardzo duże znaczenie miały wiedza i doświadczenie partnera strategicznego Unternehmensgruppe WUND, który od 1998 roku z sukcesem realizuje podobne projekty w Niemczech, obsługując miliony gości z całego świata. Firma podzieliła się swoim know-how, co znacząco ułatwiło stworzenie obiektu, oferującego atrakcje dla gości w każdym wieku. Dzięki temu park spełnia zarówno funkcję relaksacyjno-zdrowotną, umożliwiając gościom kąpiele w basenach termalnych, sesje w saunach tematycznych, ofertę SPA&Wellnes, jak i rozrywkową. Dla osób szukających niezapomnianych wrażeń utworzono największą strefę zadaszonych zjeżdżalni wodnych w Europie, basen z falą, rwącą rzekę czy rzekę przygód.

Ważnym partnerem okazała się gmina Mszczonów na terenie której znajduje się Park.Gmina wybudowała drogę dojazdową do parku co znacznie ułatwiło start całego projektu.Skromnym ale ważnym bohaterem okazał się burmistrz Kurek,który wiele lat wcześniej uwierzył,że wody termalne znajdujące się pod powierzchnią gminy mogą okazać się jej wielkim atutem a następnie zawiązał partnerską współpracę z rodziną Greidingerów,izraelskich biznesmenów inwestujących w Polsce.

Trendy:

Warto wiedzieć,że trendem sprzyjającym wysokiej frekwencji w parkach wodnych jest organizowanie wydarzeń sezonowych, wieczornych i sprzedaż karnetów sezonowych, tak by goście wracali. W Europie operatorzy konkurują teraz ze sobą zmieniając parki wodne w miejsca umożliwiające dłuższy pobyt, rozszerzając działalność o hotel, dzięki temu wydatki na osobę są wyższe .

CDN

Galeria zdjęć z otwarcia dla mediów (fot. własne Magazyn Atrakcje – Marek Pisarski).

Opr.:EKS,MP

Udostępnij na:
  • Facebook
  • Twitter
  • Blip
  • Drukuj
  • email