Zatorland – największy w Europie Park Ruchomych Dinozaurów – obchodzi swoje 15. urodziny

Zatorland, czyli Park rozrywki i dinozaurów położony w Zatorze, w województwie małopolskim, obchodzi w tym roku 15-lecie swojej działalności. To nie tylko największy w Europie park z ponad 100 ruchomymi dinozaurami, ale też jedyne na świecie miejsce z postaciami z mitologii greckiej, których większość osadzona jest na wodzie. Z okazji urodzin Zatorland przygotował dla zwiedzających wiele atrakcji, z których można skorzystać w nadchodzący długi, majowy weekend.

Od 1 do 3 maja na odwiedzających Park czekać będzie wiele dodatkowych, urodzinowych atrakcji. W parku stanie między innymi miasteczko baniek mydlanych, w którym pod okiem animatorów będzie można nauczyć się puszczać ogromne bańki czy zostać zamkniętym w bańce mydlanej.
Na 1 maja organizatorzy zaplanowali tort, konkursy i zabawy oraz spotkania z Panią Przygodą, bohaterką Zatorlandu, która w ciekawy i zabawny sposób pokazuje atrakcje skryte w parku.
Dodatkowo do dyspozycji dzieci i ich rodziców będą wszystkie atrakcje Zatorlandu – interaktywne, wydające odgłosy dinozaury w skali 1:1, karuzele, huśtawki, rollercoastery, kino 5D, postaci mitologiczne czy modele owadów i pajęczaków, a także Miasteczko Ruchu Drogowego z pojazdami sterowanymi siłą nóg.

Historia Parku Dinozaurów
Zatorland powstał w 2009 roku. Na początku jego atrakcjami były ruchome i ryczące dinozaury naturalnej wielkości. W pierwszym roku działalności park odwiedziło pół miliona gości. Ta liczba przerosła oczekiwania właścicieli, ale też zachęciła ich do dalszych inwestycji w infrastrukturę.
– Na pomysł budowy parku rozrywki wpadliśmy dość spontanicznie. Przed 2009 rokiem prowadziliśmy w Zatorze ośrodek wypoczynkowy – mój tato, brat i ja. Przyjeżdżało do niego bardzo dużo osób, a rodziny z dziećmi potrzebowały jakichś atrakcji. Najpierw wybudowaliśmy dwa czy trzy place zabaw, ale uznaliśmy, że to za mało. Zobaczyliśmy gdzieś ruchome dinozaury i już wiedzieliśmy – to jest to. I to rzeczywiście był strzał w dziesiątkę. Dziś jesteśmy największym parkiem z ruchomymi dinozaurami w całej Europie. Do tego bardzo mocno się rozwijamy. Obok ponad 100 dinozaurów mamy Park Mitologii, Park Owadów, sporych rozmiarów lunapark. I nie zamierzamy na tym poprzestać – mówi Dariusz Łysoń, prezes Zatorlandu.


Zatorland dziś
Park rozrywki w Zatorze każdego roku poszerzany jest o nowe atrakcje. Dziś można w nim znaleźć kilka stref. Najbardziej rozbudowaną jest ta z ponad 100 ruchomymi dinozaurami, w tym z Agentynozaurem, czyli największym na świecie ruchomym dinozaurem. Ciekawostką jest Park Mitologii w ¾ usytuowany na wodzie. Dzieci mogą udać się w rejs tramwajem wodnym wokół greckich bogów i antycznych postaci, przejść Labirynt Minotaura czy oszacować, ile osób zmieściłoby się w koniu trojańskim.
W Parku Owadów zebranych zostało 28 gatunków owadów z całego świata. Są wśród nich między innymi cykady, komary, modliszki, motyle czy karaluchy i osy. Większość z nich to instalacje ruchome, poruszające na przykład odwłokiem i czułkami, a także wydające dźwięki.
– Zależy nam na tym, aby nie tylko bawić dzieci, ale też je uczyć. To dlatego przygotowaliśmy ścieżki edukacyjne, prowadzimy warsztaty paleontologiczne, w naszym muzeum można obejrzeć elementy szkieletów dinozaurów, w tym naturalnej wielkości czaszkę T-Rexa. W Parku Owadów prezentujemy okazy w takich rozmiarach i skali, które pozwalają dokładnie zapoznać się z budową insektów. Park Mitologii to jedyne takie miejsce w Polsce, gdzie można szybko i w atrakcyjny sposób poznać grecką mitologię. Mamy dziś 46 postaci i stworzeń mitologicznych – dokładnie opisanych i odwzorowanych – mówi Ewa Chwierut, dyrektor Parku.
Na spragnionych nieskrępowanej zabawy czeka lunapark, a w nim karuzele, place zabaw, ogromny Małpi Gaj, zjeżdżalnia, Autodrom czy wieża Drop’n’Twist.
Od początku maja Zatorland będzie otwarty codziennie w godzinach 10:00-18:00.

Udostępnij na:
  • Facebook
  • Twitter
  • Blip
  • Drukuj
  • email