Wzrost liczby noclegów w europejskich hotelach

Z badania dotyczącego preferowanego przez Europejczyków rodzaju zakwaterowania podczas podróży wynika, że noclegi w hotelach są bardziej popularne, niż pięć lat temu.

Raport sporządzony przez ITK International i ITB Berlin sugeruje, że 57 % mieszkańców Starego Kontynentu jest skłonna spędzić noc w hotelu – o 5 % więcej niż w roku 2007. W zestawieniu przodują Rosjanie, gdyż aż 66 % z nich deklaruje taką chęć, podczas gdy w przypadku Polaków wynik ten jest zauważalnie niższy- 44% z nas preferuje nocleg w hotelu.

Zauważyć można stagnację popularności hoteli o niewygórowanych cenach przy jednoczesnym wzroście popularności obiektów cztero- i pięciogwiazdkowych – odpowiednio o 4 i 2 %. Pobyty w luksusowe hotelach upodobali sobie zwłaszcza Rosjanie (26%) i Brytyjczycy (22%).

Warto dodać, że alternatywne formy zakwaterowania, takie jak domy wypoczynkowe (20%) czy pobyty u krewnych oraz znajomych (10%) również mają swoich zwolenników, czego nie można powiedzieć o kempingach (3%).

Zdaniem dra Martina Bucka z Messe Berlin, wzrost popularności obiektów noclegowych jest związany z faktem, że coraz częściej można spędzić noc w hotelu czterogwiazdkowym w cenie zakwaterowania typowej dla hotelu średniej klasy cenowej. Podobnie jest w przypadku obiektów luksusowych, których popularność również będzie rosła. Ważną rolę odgrywają poza tym serwisy rezerwacyjne online, programy lojalnościowe oraz marketing bezpośredni.

Źródło: komunikat prasowy ITB Berlin

Udostępnij na:
  • Facebook
  • Twitter
  • Blip
  • Drukuj
  • email