Warszawski Park Akcji “Burza” ponownie otwarty po modernizacji

Na koniec lipca br. ukończono modernizację Parku Akcji „Burza”, w którym znajduje się Kopiec Powstania Warszawskiego i pomnik Polski Walczącej.

Kopiec powstał z gruzów, które zalegały w mieście po zakończeniu wojny.  Podczas prowadzonych prac modernizacyjnych został wyremontowany tak aby korzystanie z niego było bezpieczne. Aktualnie, po remoncie na górę prowadzą dwie trasy: jedną z nich są schody, które były tu już wcześniej, ale zostały wyremontowane. Druga trasa to od nowa zbudowany wąwóz, po którym mogą się poruszać także osoby niepełnosprawne. Na szczycie Kopca uruchomiono dwupoziomową platforme widokową z odnowionym pomnikiem – symbolem Polski Walczącej, zamontowanym na nowej podstawie. Na trasie czeka mnóstwo historycznych pamiątek. Park wyposażono w plac zabaw dla dzieci. Na terenie inwestycji posadzono ponad 450 młodych drzew parkowych i około 8,5 tys. różnych sadzonek.

Modernizacja parku pod kosztowała ponad 24 miliony złotych. Park został oddany dzień przed kolejną rocznicą wybuchu Powstania Warszawskiego.

Źródło zdjęcia: https://um.warszawa.pl/-/park-pod-kopcem-powstania-warszawskiego-znow-otwarty

Udostępnij na:
  • Facebook
  • Twitter
  • Blip
  • Drukuj
  • email