W Energylandii powstaje kolejny Roller Coaster

W nadchodzącym sezonie 2016 Park Rozrywki Energylandia szykuje dla swoich gości nową atrakcję. Na ukończeniu są prace przy budowie nowego Roller Coastera – F1, którego otwarcie planowane jest na koniec wiosny 2016.

Formuła 1 to zupełnie inna konstrukcja kolejki górskiej niż pozostałych Roller Coasterów znajdujących się w Energylandii. Do tej pory Goście Parku nie mogli zobaczyć, ani skorzystać z tak zwanego „Launched Coastra”, czyli instalacji opierającej się przede wszystkim na osiąganiu maksymalnej prędkości wagoników pociągu w jak najkrótszym czasie. Jeden pociąg Roller Coastera F1 zabierze 16 pasażerów i zapewni im ekscytujący przejazd na trasie 560 metrów. Formula 1 osiągnie maksymalną prędkość aż 80ciu km/h w przeciągu zaledwie 2-3 sekund. Wysokość tej konstrukcji wyniesie 25 metrów, a odczuwalne przeciążenia osiągną poziom ponad 4 G.

Jak informuje nas rzecznik prasowy Parku powstający tam „Launched Coaster” będzie najnowocześniejszą tego typu konstrukcją w Europie Środkowej! Co więcej Roller Coaster Formuła 1 będzie urządzeniem o najwyższych parametrach bezpieczeństwa.

Źródło: materiał prasowy Energylandii

Udostępnij na:
  • Facebook
  • Twitter
  • Blip
  • Drukuj
  • email