Trwa budowa Muzeum Historii Polski – otwarcie pod koniec września

Na terenie Cytadeli Warszawskiej trwa budowa Muzeum Historii Polski. Obiekt ma zostać otwarty we wrześniu br.

Nowopowstałe Muzeum będzie mogło pochwalić się nie tylko częścią wystawienniczą, ale również salą koncertową wysoką na 25 metrów mogącą pomieścić do 600 osób, salą projekcyjno-teatralną, biblioteką, salami konferencyjnymi i edukacyjnymi. Z tarasu będzie można podziwiać panoramę Warszawy.

Inwestycja ma kosztować 750 mln złotych. Budynek ma zajmować około 36 000 m² powierzchni. Stałą częścią Muzeum będzie największa w Polsce wystawa historyczna wlicząca około 7300 m². Wystawa ma zostać podzielona na sześć galerii epokowych – od Piastów i Jagiellonów, po część dedykowaną “Polakom wobec komunizmu”.

Na wystawie stałej znajdzie się około 3600 oryginalnych obiektów, z tego ponad 2000 to będą obiekty Muzeum Historii Polski, pozostałe to obiekty wypożyczone z innych muzeów i instytucji oraz około 180 kopii i replik, w tym np. replika dokumentu Unii Lubelskiej czy replika dokumentu Konfederacji Warszawskiej.

Więcej: https://www.muratorplus.pl/inwestycje/inwestycje-publiczne/muzeum-historii-polski-otwarcie-juz-wkrotce-najnowsze-zdjecia-najwiekszego-muzeum-w-polsce-mhp-biuro-aa-awNj-XHC7-KcbG.html

Zdjęcie: https://muzhp.pl/pl/c/1141/siedziba

Udostępnij na:
  • Facebook
  • Twitter
  • Blip
  • Drukuj
  • email