Niezwykła kraina w łódzkim Experymentarium !

CzaryMaryLandia
to miejsce będące koncepcją niepowtarzalnego pomieszczenia poznawania otoczenia wszystkimi zmysłami człowieka. Z jednej strony pozwala na relaks, odprężenie i zmysłową lewitację. Z drugiej strony jest  fenomenalnym sposobem na stymulację funkcji poznawczych człowieka, i to w każdym wieku. Uspokaja i pobudza, relaksuje i aktywizuje, odpręża i skupia, uczy i bawi, a cele te są za sobą nierozerwalnie złączone.

Ta wspaniała przestrzeń dla wyobraźni powstała dzięki współpracy łódzkiego Experymentarium z Centrum Rehabilitacji “Intermedicus”. Jest to autorski projekt dr Anny Błaszczyk.

Sala Doświadczania Świata w ogólnym tego słowa znaczeniu to specjalnie wyodrębnione pomieszczenie wyposażone w różnego rodzaju urządzenia stymulujące rozwój zmysłów.
Głównym celem organizowania takich sal jest stwarzanie możliwości odbierania nowych bodźców, wzbogacanie doświadczeń oraz miłe spędzanie czasu w atmosferze relaksu i pełnej akceptacji. Wśród sprzętów, którymi dysponuje Sala Doświadczania Świata należy wymienić: emiter kolorów i obrazów, lustrzany kącik, światłowodowa wyspa świetlna, UV aktywne obrazy przestrzenne,  kolumna wodna, ściana deszczu, emiter baniek, platforma dźwiękowa, emiter zapachów, tablice sensoryczne: dotykowa, świetlna, dźwiękowa, tunel świetlny, kurtyna świetlna, kaseton gwiezdny, Planetarium, emiter fajerwerków, kolumna głosowa, emitery świetlne.

Do CzaryMaryLandii wchodzimy z przewodnikiem, który pomaga nam zanurzyć się w ten niezwykły świat, gdzie uczymy się wyostrzać nasze zmysły. Oprócz tego fizjoterapeuci z Centrum organizują warsztaty dla dzieci na które można się zapisywać pod adresem: biuro@parkminiatur.pl lub telefonicznie 42 633 52 62.

Udostępnij na:
  • Facebook
  • Twitter
  • Blip
  • Drukuj
  • email