Co łączy świnkę Peppę z Jumanji? cz.1.

#atrakcjeokiemeksperta

O wrażeniach z wizyty w parku Gardaland we Włoszech opowiada Emilia Koper-Sobczak z firmy Imagineering Pisarski.

-Największe wrażenie zrobiło na mnie….

-Największe wrażenie zrobiło na mnie wielkie drzewo posadowione pośrodku parku. Jest to jedna z głównych atrakcji parku: “Albero di Prezzemolo” czyli Mad House.

Panorama parku, w tle atrakcja “Albero di Prezzemolo”

Atrakcja została pomyślana w taki sposób, aby działała na wszystkie zmysły. Już wejście do środka i wyposażenie domu znajdującego się w drzewie sugeruje, że jest on niezwykły. Jak się okazuje później jest nie tylko tajemniczy, ale również nawiedzony.

Albero di Prezzemolo

Iluzja optyczna i fizyczna sprawia, że widzowie siedzący na kilku rzędach siedzeń przymocowanych do kołyszącej się gondoli doznają wrażenia jakby ściany w obracającym się domu przenikały się i zamieniały. Bujanie stopniowo, ale regularnie nabiera na sile. W pewnym momencie kończymy przejażdżkę i okazuje się, że znajdujemy się w innym miejscu niż wtedy, gdy ją rozpoczynaliśmy. Wrażenie wprost niesamowite.

Od przewodników dowiedziałam się, że na początku zwiedzający zjeżdżali  do środka domku windą. Teraz – ze względów bezpieczeństwa  – schodzi się schodami.

-Najpiękniejsze wydały mi się….

-Najpiękniejsze wydały mi się dekoracje i widoki w dwóch atrakcjach wodnych: Fuga di Atlandie i Jungle Rappids.

Fuga di Atlandie to wodna atrakcja, która nawiązuje do historii Atlantydy. Płynie się olbrzymią wieloosobową łodzią, a podczas przejażdżki przynajmniej dwa razy zjeżdża z dużej – około 17. metrowej – wysokości i  z dużą prędkością wprost do wody .

Z kolei w  Jungle Rappids płynie się rwącą rzeką w czymś w rodzaju pontonu i po drodze pokonuje przeszkody w postaci dzikich zwierząt: szarżujących na nas słoni czy jadowitych węży. Na całej trasie regularnie jesteśmy oblewani pryskającą z różnych źródeł wodą (śmiech)  Podczas naszego pobytu słupek rtęci w termometrach zbliżał się do 40 stopni Celsjusza, więc chłodzący efekt nieoczekiwanego moczenia wodą był niezwykle miłym skutkiem ubocznym atrakcji.

-Najzabawniejsze było…

-Najzabawniejsze były reakcje dzieci i dorosłych na roller coasterze “Mammut”. “Mammut” to najdłuższa kolejka w parku. Jest przystosowana do przejazdów rodzinnych. Długość trasy to powyżej 1 km. Świetnie dobrane dekoracje dają złudzenie, że zostaliśmy przeniesieni do epoki lodowcowej, a kolejka, w której siedzimy jest ścigana przez mamuty.

Dekoracje najdłuższego roller coastera “Mammut”

Dla obserwatora przejażdżka może wyglądać na spokojną, ale zapewniam, że taka nie jest (śmiech). Kilka – naprawdę(!) –  stromych podjazdów i nagłe zmiany kierunku jazdy gwarantują niezłe wyrzuty adrenaliny i obowiązkowo dużo śmiechu.

cdn.

Wrażeń po pobycie w Gardaland wysłuchała:

Marzena Korosteńska

Emilia Koper-Sobczak

Magazyn Atrakcje 2023 – wszelkie prawa zastrzeżone

GARDALAND

Park rozrywki we Włoszech w prowincji Werona położony nad południowo-wschodnim skrajem jeziora Garda to jeden z najbardziej popularnych parków tematycznych w Europie, z frekwencją prawie 3 milionów odwiedzających co pozycjonuje go na 8. pozycji w Europie w roku 2022. W ostatnich latach silnie inwestuje w strefy tematyczne połączone z brandami IP m. in. w parku pojawiła się Świnka Peppa i wielka strefa Jumanji.

Udostępnij na:
  • Facebook
  • Twitter
  • Blip
  • Drukuj
  • email