Bazyliszek nową atrakcją parku Legendia

W dniu otwarcia sezonu 2018, Park Legendia zaprezentował nową atrakcję: kolejkę typu Interactive Dark Ride. Kolejka nazywa się Bazyliszek.

To jedyna taka atrakcja w naszym kraju, oraz pierwszy na świecie Interactive Dark Ride, w którym połączono  trzy zaawansowane technologie: interakcję poprzez projekcje na multimedialnych ekranach, możliwość oddawania strzałów do statycznych celów oraz możliwość celowania do obiektów tworzonych w technice video mappingu. Atrakcja zajmuje 1000 metrów kwadratowych.

Uczestnicy zabawy jadą 6-osobowymi wagonikami przez magiczny świat Bazyliszka, który składa się  z 7 specjalnie zaprojektowanych i wyprodukowanych dla Legendii Śląskiego Wesołego Miasteczka scen zawierających oryginalną fabułę i postaci. Przygoda zaczynasię w pokoju Gildii Łowców Potworów, w którym ogląda się multimedialne pre-show, następnie zajmują miejsce w wagonikach i jadą przez starą wieś, mroczne jaskinie, lasy i ruiny. Goście są wyposażeni w broń strzelającą wiązkami laserowymi i ich zadaniem jest pokonanie potworów i przeszkód, które pojawiają się na ich trasie utrudniając im dotarcie do legowiska samego Bazyliszka. Głównym zadaniem jest oczywiście pokonanie monstrum, które terroryzuje mieszkańców wioski. Uczestnicy stają oko w oko z Bazyliszkiem na samym końcu przejazdu, który trwa około 4,5 minuty. Przejażdżka zawiera elementy rywalizacji, ponieważ przejażdżka jest punktowana, a wyniki można zobaczyć na multimedialnej tablicy.

Źródło: https://www.legendia.pl/aktualnosci/news/bazyliszek-nowa-atrakcja-na-sezon-2018/

Udostępnij na:
  • Facebook
  • Twitter
  • Blip
  • Drukuj
  • email