Zwiedź muzeum w Luwrze z Nintendo 3DS!

Muzeum w Luwrze nawiązało współpracę z Nintendo. Zwiedzający otrzymają konsole z opcją 3D które pokierują ich po zbiorach sztuki.Poczynając od marca, najczęściej odwiedzane muzeum świata stopniowo zastępować będzie tradycyjne systemy do indywidualnego zwiedzania (których używa zaledwie 4% z 8,5 mln zwiedzających rocznie) konsolami przenośnymi 3DS.

“Jesteśmy pierwszym muzeum na świecie które to robi” powiedziała AFP Agnes Alfandri, szef multimediów.

Japoński gigant, firma Nintendo, w ramach współpracy z muzeum dostarcza 5000 konsol najnowszej generacji, które oferują obraz 3Dbez potrzeby zakładania specjalnych okularów

Zwiedzający będą mogli wybrać w muzeum interesujące ich wycieczki tematyczne, także dla dzieci, a także posłuchać setek nagranych komentarzy o wystawionych dziełach w siedmiu językach.

Zawartość dla konsol opracowało Nintendo, muzeum zachowało zaś kontrolę artystyczną, jak powiedziała pani Alfandari.

Przedstawiciele muzeum wierzą, że przedsięwzięcie to spodoba się ludziom, którzy mają w zwyczaju granie na konsoli w domu i którzy chętniej używają ekranu dotykowego niż tradycyjnego przewodnika audio.

Strona internetowa muzeum, czwarta najczęściej odwiedzana po Metropolitan Museum of Art w Nowym Jorku, Museum of Modern Art i London Tate, również została  przekształcona w celu uczynienia jej bardziej przyjazną.

Uaktualnione aplikacje na smartfony i nowego iPada również są tworzone. W nadchodzących miesiącach ich użytkownicy będą mogli ściągać płatną zawartość w celu zaplanowania swojej wizyty.

“Rozwój technologiczny stał się dla muzeów kwestią strategiczną”, stwierdził Henri Loyrette, dyrektor muzeum w Luwrze na konferencji prasowej, dodając, że “Przyzwyczajenia ludzi zmieniły się. Stanowi to dla nas wielką możliwość by poszerzyć terytorium muzeum i zbudować trwały związek ze zwiedzającymi.”

Źródło: www.blooloop.com

Udostępnij na:
  • Facebook
  • Twitter
  • Blip
  • Drukuj
  • email