Z głową w chmurach

62 metry wysokości. Tyle mierzy nowo otwarta, najwyższa wieża widokowa w Polsce. Sky Walk w Świeradowie Zdroju, bo o niej piszemy, została oficjalnie otwarta 3 czerwca i od pierwszego dnia bije rekordy popularności.

Wieża nie jest zwykłą wieżą widokową. Zachwycająca konstrukcja jest uzupełniona o edukacyjne, kulturowe oraz ekstremalne elementy, które napotkasz w trakcie spaceru po łagodnie wijącej się kładce o długości 850 metrów – to możemy przeczytać na stronie internetowej atrakcji. W drodze na szczyt wieży jest wiele punktów widokowych i dodatkowych atrakcji. Na przykład kokon pająka, czyli plątanina sieci, która z pewnością przypadnie do gustu dzieciom. Na mieszczącej się na drugim piętrze scenie kameralnej będą organizowane koncerty, przedstawienia teatralne i inne okolicznościowe widowiska.

Na szczycie, dla bardzo odważnych, czeka szklana platforma. To wysunięta w przestrzeń kładka ze szklaną podłogą. Strach można pokonać wpatrując się w piękne widoki na Masyw Śnieżnika. Kolejną atrakcją na samej górze jest siatka w kształcie kropli wody. Tu można się położyć i przez chwilę polewitować w chmurach. Zejść możemy platformą lub zjechać w kilka sekund 105 metrową zjeżdżalnią.

Dodatkową atrakcją, jak na razie jedyną w Europie, jest to że na wieżę można będzie również wejść w nocy. Z tego niewątpliwie ucieszą się miłośnicy obserwacji nocnego nieba. Bilety można kupić jedynie na miejscu. Inwestorem projektu jest czeski przedsiębiorca – Jiří Rulíšek, który jest już właścicielem takiego kompleksu w Dolni Moravie w Czechach.

Świeradów – Zdrój to jedno z najczęściej odwiedzanych uzdrowisk w Polsce. Rocznie średnio gości setki tysięcy turystów. Jak dotąd słynął głównie z pięknego parku zdrojowego i leczniczych wód źródlanych.

Jaki będzie efekt wieży dla Świerardowa ? Dowiemy się już niebawem.

(EW)

Źródło zdjęcia: https://www.visitskywalk.today/media/

Udostępnij na:
  • Facebook
  • Twitter
  • Blip
  • Drukuj
  • email