Windows 8 już w sprzedaży

Ruszyła sprzedaż nowego systemu operacyjnego firmy Microsoft – Windows 8. Są to pierwsze Windowsy zaprojektowane zarówno dla komputerów osobistych i notebooków, jak i dla tabletów z dotykowym ekranem.

Swój pierwszy tablet – Surface – Microsoft wprowadza na rynek równocześnie z systemem Windows 8. Ma on stać się konkurencją dla popularnego iPada firmy Apple i tabletów z systemem operacyjnym Android firmy Google.

Szef Microsoftu Steve Ballmer mówił w czwartek: – Wyobraziliśmy sobie Windowsy na nowo i wyobraziliśmy sobie na nowo cały przemysł komputerów osobistych. Ballmer zapowiada też “nową erę dla Microsoftu i nową erę dla naszych klientów”.

Steven Sinofsky, szef oddziału Windowsów w Microsofcie, podkreślił podczas prezentacji nowego systemu operacyjnego w Nowym Jorku, że Windows 8 zbudowano na bazie poprzedniej wersji – Windows 7 – która stała się bestsellerem. Liczba sprzedanych licencji Windows 7 przekroczyła ostatnio 670 milionów.

Charakterystyczne cechy “ósemki” to m.in. całkiem odmienny od poprzednich interfejs użytkownika (z możliwością przełączenia się na tradycyjny pulpit) oraz wiele aplikacji napisanych specjalnie dla tego systemu. Część obserwatorów jest zdania, że Microsoft idzie na spore ryzyko, ponieważ nowy system wygląda i działa inaczej niż poprzednie Windowsy.

Associated Press pisze, powołując się na opinie przeważające wśród analityków, że firmy i rządy powstrzymają się z przechodzeniem na Windows 8 przez co najmniej rok. Chodzi o to, że połowa biznesowych użytkowników systemów operacyjnych Microsoftu wciąż nie przeszła jeszcze na Windows 7 z Windows XP, który pojawił się w 2001 roku.

Źródło:  http://www.tvn24.pl

Udostępnij na:
  • Facebook
  • Twitter
  • Blip
  • Drukuj
  • email