Trendy zrównoważonego rozwoju w branży atrakcji na rok 2023

Prezentujemy najpopularniejsze trendy zrównoważonego rozwoju w branży rozrywki i atrakcjach turystycznych na nadchodzący rok. Zasadniczo cała branża wprowadza szereg zmian i prowadzi działania na rzecz bardziej ekologicznej przyszłości.

Podobnie jak inne sektory gospodarki, muzea, parki rozrywki, ogrody zoologiczne czy akwaria pokazują zatroskanemu ekologicznie społeczeństwu, co robią lub co mogą zrobić, aby przeciwdziałać zmianom klimatycznym. Liderzy branży i wiodący operatorzy zajęci są wdrażaniem nowych strategii, planów i zasad, tak aby wyjść na przeciw tym oczekiwaniom.

Wybrane trendy prezentujemy poniżej:

1. Pomiar emisji dwutlenku węgla w zakresie
Wiele znanych firm, w tym lider branży: Disney, zaczyna przyglądać się swoim emisjom gazów cieplarnianych. To jeden z największych i najpopularniejszych trendów w zakresie zrównoważonego rozwoju, który warto obserwować w tym roku. Oznacza to, tyle że firmy powinny raportować swój własny ślad węglowy.

Prekursorem takich działań i wdrożeń jest hiszpański park rozrywki PortAventura – neutralny pod względem emisji dwutlenku węgla park rozrywki. To tam znajduje się pierwszy hotel o zerowej emisji CO2.

2. Ograniczenia frekwencji

Japoński park rozrywki Ghibli Park – pierwszy w historii park rozrywki poświęcony Studio Ghibli – wprowadza ograniczenie dziennej frekwencji w każdej ze swoich stref tematycznych. Ten trend zrównoważonego rozwoju zarówno poprawia wrażenia odwiedzających, jak i chroni park i jego środowisko. Ponadto Ghibli Park jest parkiem przyjaznym dla środowiska, jak czytamy w komunikatach prasowych nie będzie wycinać żadnych drzew, aby zrobić miejsce na przyszłe atrakcje. Tymczasem podjęte wcześniej prace budowlane wzmocniły i zachowały wszelkie obszary naturalne. Istnieje wiele naturalnych, nietkniętych przestrzeni, podobnie jak scenerie wielu filmów Studio Ghibli.

3. Recykling

To jeden z głównych trendów w zakresie zrównoważonego rozwoju w roku 2023.

4. Energia słoneczna

5. Green NFTs

6. Zrównoważona żywność

7. Transport elektryczny

8. Przyroda miejska

9. Działania na rzecz klimatu wykraczające poza siedzibę parku

Zdjęcie: https://pl.freepik.com/premium-wektory/ekologia-i-koncepcja-ochrony-srodowiska-symbol-ziemi-z-zielonymi-liscmi-wokol-miast-pomoz-swiatu-z-ekologicznymi-pomyslami_4626970.htm

Udostępnij na:
  • Facebook
  • Twitter
  • Blip
  • Drukuj
  • email