Podsumowanie targów EAS w Berlinie – branża rozrywki w Europie ma się lepiej?

Wygląda na to, że przemysł rozrywki w Europie ma się coraz lepiej. Targi w Berlinie były całkiem duże, a zainteresowanie wśród odwiedzających coraz większe, porównując z edycją w Londynie.

Wstępnie szacuje się, że 8100 przedstawicieli branży atrakcji, w tym 5800 kupców z całego świata brało udział w targach, które odbywały się w Berlinie – po raz pierwszy w Messe Berlin Convention Center, gdzie w 5 obszernych halach można było zobaczyć ofertę bezprecedensowej liczby 367 firm z ponad 80 krajów, zgromadzonych na rekordowej powierzchni wystawienniczej.

Na targach prezentowano różnorodne produkty zarówno zaawansowane technologicznie jak i wiele ciekawych form dekoracyjnych stosowanych w nadawaniu tematyki atrakcjom. Coraz więcej atrakcji używa technologii 3 D.

Operatorzy parków rozrywki, parków wodnych, ogrodów zoologicznych, akwariów, muzeów, krytych placów zabaw, kasyn i parków wakacyjnych skorzystali z możliwości podpatrzenia najnowszych trendów, jak również zamówienia atrakcji, nie tylko na sezon 2013. Przyglądali się oni innowacyjnym produktom i usługom, w tym kinom wielowymiarowym, interaktywnym przejadżkom krytym i rollercoasterom ze zintegrowanymi elementami multimedialnymi, najnowszym trendom w systemach biletowych i kolejkowych, czy zintegrowanym produktom utematyczniającym.

Zaprezentowano również kilka nowych polskich projektów parków w Polsce jak park Labirintia, który ma powstać za 2 lata koło Wrocławia, “Magiczne Ogrody ” koło Kazimierza nad Wisłą, które maja zadebiutować już w przyszłym roku czy mega park w Kownatach z planowanym otwarciem w 2015 roku. Firma Budgast ze Skoczowa prezentowała swoje innowacyjne produkty.

Warto odnotowania były produkty firmy Alterface. Po raz pierwszy wystawiała się firma Richter.

Roland Mack, prezes zarządu IAAPA i partner zarządzający Europa-Park w Niemczech podkreślił, że: EAS 2012 zademonstrowało rosnące znaczenie naszej branży dla całego europejskiego sektora turystycznego. Frekwencja na targach jest dowodem na to, że ta branża jest prężna w czasach kryzysu finansowego i ekonomicznego. Liczba inwestycji w Europie na kwotę ok. 400 mln euro rocznie również to pokazuje. EAS jest uważane teraz za najważniejsze targi w Europie. Kolejny raz nie tylko udowodniliśmy, że przemysł rozrywki dostarcza usługi cechujące się najwyższym poziomem jakości i innowacji”.

Obszerny program konferencji na EAS 2012 również okazał się ogromnym suckesem. Udział brało w nich ponad 1200 osób, aż o 21% więcej niż podczas EAS 2011 w Londynie. Seminaria poświęcone były kluczowym sprawom dla branży rozrywki: nowym technologiom, wydarzeniom z okazji Halloween, rosnącym rynkom, trendom w sektorze spożywczym, zrównoważonemu rozwojowi, mediom społecznym, kwestiom bezpieczeństwa czy wzrostowi liczby krytych placów zabaw.

Mamy nadzieję, że tendencje wzrostowe utrzymają się w 2013r. i że kolejna edycja EAS, tym razem w Paryżu, odniesie przynajmniej tak duży sukces, jak EAS 2012.

Udostępnij na:
  • Facebook
  • Twitter
  • Blip
  • Drukuj
  • email