Sweet Valley – nowa strefa Energylandii

Pod koniec kwietnia, tuż przed majówką Energylandia – największy park rozrywki w Polsce – uruchomiła swoją najnowszą strefę “Sweet Valley”. Została ona zaprojektowana głównie z myślą o dzieciach w wieku od 2 do 6 lat, nowa strefa zajmuje 4 hektary. Oprócz atrakcji dedykowanych małym dzieciom znajdują się tam dwa rodzinne rollercoastery: Fluff Choco Chip Creek i Nacomi Honey Harbour.

Słodka dolina została stworzona z myślą o mniejszych dzieciach, dlatego nowe atrakcje to głównie małe i bezpieczne urządzenia. Na uwagę zasługuje z pewnością klasyczna wiedeńska karuzela “Candy Carousel”, “Crazy Barn” – szalony domek, który kręci się i obraca. Fanom wodnych atrackji polecamy “Bumble Boats” – małe gondole pływające po płytkim spływie wodnym.

Dla miłośników wysokości polecamy karuzelę balonową “Bon Bon Balloon”, dzięki której można unosić się nad parkiem i podziwiać panoramę.

Centralną atrakcją strefy jest tradycyjna, bardzo popularna w parkach atrakcja typu “filiżanki” – “Twis Tea” pomieści jednoczęśnie 60 osób. To dobra atrakcja dla całych rodzin, bez względu na wiek.

Sweet Valley to nie tylko atrakcje, to również nowe punkty gastronomiczne, lodziarnie, punty ze słodkościami i pamiątkami.

Na tegorocznych gości czekają inne atrakcje: pokazy kaskaderów i konkursy, w których do wygrania są gigantyczne (!) maskotki.

Park jest w tym sezonie bardzo dobrze przygotowany na nadchodzące lato i wysokie temperatury, które to mocno dają się we znaki. Goście mogą skorzystać ze zraszaczy, które są rozstawione na terenie całego parku, dodatkowo przy kolejkach do poszczególnych atrakcji działają wentylatory wyposażone w wodne mgiełki.

Zdjęcia: materiał własny

Udostępnij na:
  • Facebook
  • Twitter
  • Blip
  • Drukuj
  • email