Spring Forum IAAPA 2017 dobiegło końca

Od poniedziałku 8 maja do środy 10 maja Kraków był gospodarzem ważnego wydarzenia w światowej branży rozrywki  i atrakcji. Wszystko za sprawą tegorocznej, wiosennej edycji Forum organizowanego przez IAAPA.  W Krakowie spotkało się ponad 120 osób z całego świata, wszyscy z branży parków rozrywki. Uczestnicy Forum mieli okazję odwiedzić Energylandię, Kopalnie Soli w Wieliczce oraz muzeum w podziemiach krakowskiego rynku.


IAAPA to skrót nazwy organizacji International Association of Amusement Parks and Attractions. Założona w 1918 roku, jest największym, międzynarodowym stowarzyszeniem, zrzeszającym działające parki rozrywki. Organizacja reprezentuje interesy ponad 4 000 dostawców urządzeń, obiektów i indywidualnych członków z ponad 93 krajów. Celem IAAPA jest integracja środowiska i branży parków rozrywki. Uczestnictwo w tym wydarzeniu, to dobra okazja, aby spotkać osoby, które od lat kształtują rynek parków rozrywki na całym świecie, a także poznać operatorów polskich parków rozrywki. Głównym punktem tegorocznego seminarium poza prezentacją polskich projektów branży rozrywki było bezpieczeństwo w branży rozrywki i stosowane standardy w w tym zakresie.

Polskie środowisko branży rozrywki próbowało zbudować oddział IAAPY w naszym kraju już na początku XXI wieku, tuż po 2000 roku. W tym projekcie brali udział między innymi: Cinema City Poland, Kopalnia Soli w Wieliczce, Park Miniatur SA i inicjator tego przedsięwzięcia Marek Pisarski (Pait Consulting).

Marek Pisarski jest integratorem środowiska w Polsce, ekspertem branży parków rozrywki, a od kilku lat także członkiem międzynarodowego jury konkursu European Star Awards, podczas corocznej konferencji EAS (Euro Attractions Show). Dodatkowo jest współpracownikiem niemieckiego magazynu: Kirmes & Park Revue a także  osobą kontaktową w sprawach związanych  z projektami w branży rozrywki w Polsce.

W związku z dynamicznym rozwojem parków rozrywki w Polsce, IAAPA starannie wybrała uczestników tegorocznego Forum. Gościć ich będzie Hotel Sheraton. W pierwszym dniu imprezy odbyła się wycieczka do Kopalni Soli w Wieliczce,  tam zwiedzano podziemną trasę turystyczną oraz odbyła się prelekcja. Drugiego dnia, uczestnicy pojechali do Energylandii, gdzie oprócz szeregu wykładów, uczestnicy Forum mogli zwiedzić  park „od kuchni”. W środę, podczas ostatniego dnia konferencji zwiedzili muzeum w podziemiach krakowskiego rynku oraz Krakowa z pokładu Meleksów. Wydarzenie zakończyło się około godziny 12:00.

Udostępnij na:
  • Facebook
  • Twitter
  • Blip
  • Drukuj
  • email