Sea Park Sarbsk koło Łeby – otwarcie w czerwcu 2012 r.

Już w czerwcu tego roku  w województwie pomorskim ma być otwarty Park Rekreacyjno-Edukacyjny Sea Park Sarbsk. To pierwszy tego typu w Polsce park tematyczny poświęcony faunie i florze mórz i oceanów, a także kulturze i historii regionu Pomorza.

Park Rekreacyjno- Edukacyjny w Sarbsku w gminie Wicko to pierwszy taki park w Polsce gdzie będzie basen z fokami szarymi i uchatkami kalifornijskimi. W parku znajdzie się również oceanarium, gdzie zobaczyć będzie można pradawne zwierzęta żyjące w głębinach morskich, jak również muzeum rękodzieła marynistycznego. Sea Park Sarbsk to również jedyny taki obiekt komercyjny w Polsce, w którym zwiedzający będą mogli oglądać karmienie fok połączone z ich treningiem – dokładnie tak jak odbywa się to w akwariach na całym świecie. Park to nie tylko fokarium, ale również muzeum marynistyczne z bardzo dużą ilością eksponatów o wysokiej wartości historycznej.

Kolejną atrakcją w parku będzie Oceanarium Prehistoryczne z kinem 3D i 5D. W północnej części Polski, będzie to jedyne takie miejsce, gdzie można będzie przeżyć podróż po głębinach morskich pełnych pradawnych podwodnych stworów.

Poza fokarium, muzeum i oceanarium w parku będzie można zobaczyć również makiety zwierząt morskich w naturalnych rozmiarach. Będzie to nie lada gratka dla pasjonatów stworzeń morskich aby przekonać się jak dokładnie wyglądają mieszkańcy mórz i oceanów. W parku znajdzie się największa makieta płetwala błękitnego w Polsce i będzie miała 38 metrów długości.

Już od samego wjazdu na teren parku goście zostaną przywitani charakterystycznym morskim otoczeniem. Dzięki temu wygląd i tematyka parku przybliża i opisuje historie regionu Pomorskiego.

Sea Park Sarbsk w przyszłości planuje otworzyć kolejne atrakcje związane tematycznie z fauną i florą mórz i także z kulturą i historią regionu Pomorza.

fot. strona www Sea Park Sarbsk

Udostępnij na:
  • Facebook
  • Twitter
  • Blip
  • Drukuj
  • email