Rekordowa frekwencja w Ocean Park w Hongkongu

14 grudnia 2011r., Ocean Park opublikował coroczny raport na rok fiskalny 2010/11, kończący się 30 czerwca. W okresie tym rekordowa liczba blisko 5,9 mln gości- o 16% więcej niż w roku poprzednim- wróciła z parku z cudownymi wspomnieniami.Otwarcie Aqua City i Rainforest (Lasu Deszczowego), mających nowych, niezwykłych zwierzęcych ambasadorów w postaci maskotek razem ze sztandarowymi prezentacjami sezonowymi jak 10. Edycja Halloween Bash, pomogły wzmocnić rodzinny wizerunek zarówno Ocean Parku, jak i Hongkongu.

Na drodze ustanawiania swojego siódmego rekordu odwiedzin w ciągu ośmiu lat park osiągnął wiele nowych, najlepszych wyników, jak silny, 44%-owy wzrost EBITDA do 339,2 mln HK$ i zysk netto 105,1 mln HK$.  Wartość Parku po raz pierwszy przekroczyła również miliard dolarów i wyniosła na koniec roku 1,2 mld HK$.

Dr. Allan Zeman, prezes Ocean Park podkreślał, że otwarcie nowego Ocean  Park przewidzianego przez wart 5,5 biliona dolarów Generalny Plan Przebudowy wzmocniło turystyczny wizerunek Hongkongu. Przez trzy dni  pod rząd od otwarcia Aqua City w Chiński Nowy Rok, frekwencja utrzymywała się na maksymalnym poziomie; podobną tendencję zaobserwowano na przestrzeni pięciu miesięcy. Zauważył on ponadto, że frekwencja z ostatnich 12 miesięcy na poziomie 6,6 mln zwiedzających, przekroczyła wartość z poprzednich 12 miesięcy wynoszącą 5,4 mln.

Dr Zeman dodał także, że czas jaki zwiedzający przeciętnie spędzali w parku wydłużył się do 90 minut, wydatki na osobę wzrosły o 21%, a liczba osób zatrudnionych w parku na pełen etat jedynie w zeszłym roku wzrosła o 16%. Podkreślił on, że tak rekordowe wyniki sprawiają, że sytuacja finansowa Ocean Park pozwala im  przygotować się na spłacenie pożyczek poczynając od grudnia 2011, zachowując przy tym rezerwy finansowe na nieprzewidziane wypadki oraz dalszy rozwój.

Ocean Park oferuje najszerszy zakres opieki poza szpitalnej ze wszystkich parków tematycznych na świecie, wpisując się w rolę Parku Ludowego Hongkongu. Na przełomie 2010/2011, 185 tys. obywateli w podeszłym wieku jak również 26 tys. osób niepełnosprawnych zwiedziło Ocean Park za darmo. Ogółem, 450 tys. osób skorzystało z 13 programów opieki poza szpitalnej oferowanych przez park co równa się sumie 110 milionów HK$ oraz wzrostowi na poziomie 30% w porównaniu z rokiem poprzednim. Ocean Park oferuje także szkolenia i możliwości zatrudnienia dla młodych w niekorzystnej sytuacji życiowej, pomagając im zdobyć umiejętności i pewność siebie.

W roku fiskalnym 2010-2011, Ocean Park prowadził 13 programów opieki socjalnej o wartości 110 mln HK$,  z których skorzystało 450 tys. osób.

Działający od 1977r. Park jest obecnie światowej klasy atrakcją łączącą ludzi z naturą, w wyjątkowy sposób  spajającą rozrywkę z edukacją. Do dziś zwiedziło go ponad 105 milionów ludzi.

Źródło: www.blooloop.com

Udostępnij na:
  • Facebook
  • Twitter
  • Blip
  • Drukuj
  • email