PortAventura Dreams – wioska rekreacyjno wypoczynkowa dla poważnie chorych dzieci

Największy hiszpański park rozrywki PortAventura World otwiera swoje podwoje dla dzieci, cierpiących na poważne choroby. Firma ogłosiła otwarcie PortAventura Dreams, przełomowej w swych założeniach wioski rekreacyjno-wypoczynkowej, zlokalizowanej w parku rozrywki, a przeznaczonej dla poważnie chorych dzieci i ich rodzin.

PortAventura zainwestowało w to miejsce ponad 4 miliony euro. Wioska została zaprojektowana w taki sposób, by pozytywnie wpływać na walkę dzieci z chorobami i zapewniać przestrzeń do spędzania czasu z rodziną. Przestrzeń liczy sobie 8,850 metrów kwadratowych, wybudowano tam 6 domów, otoczonych placami zabaw i ogrodami. Znajduje się tam także boisko, restauracja i świetlica, w której wolontariusze prowadzić będą przeróżne zajęcia.

Pierwsi goście pojawili się w wiosce 22 października, a PortAventura przewiduje przyjęcie ok. 200 rodzin rocznie. Rodziny, którym przysługuje darmowy 6-dniowy pobyt w wiosce oraz wstęp do wszystkich trzech parków rozrywki, wybierane są przez specjalną komisję, składającą się z lekarzy, pracowników socjalnych i ekspertów w dziedzinie zdrowia.

Udostępnij na:
  • Facebook
  • Twitter
  • Blip
  • Drukuj
  • email