Park Wyspy Przygód w Stężycy już otwarty ?

W lipcu 2022 roku doszło do miękkiego otwarcia parku tematycznego pod nazwą “Wyspy Przygód” w Stężycy koło Dęblina.

Kim był Zadzior? Jakie sekrety skrywają „Chaty Tajemnic”? Jakie zagadki można rozwiązać na wystawie „Exploratorium”? Tego wszystkiego można dowiedzieć się odwiedzając park “Wyspy Przygód” w ramach kompleksu “Wyspa Wisła” w Stężycy. To idealna oferta dla rodzin i osób, które chcą w ciekawy i aktywny sposób odpocząć w otoczeniu przyrody. 

Jest to projekt tematycznego parku rozrywki parku edukacyjnego na powierzchni około 20 ha który ma być otwarty w przyszłym roku natomiast w tym roku otworzono pewną grupę atrakcji stanowiących rozszerzenie działalności kompleksu “Wyspa Wisła”. Park przypomina kształtem wyspę pomiędzy starorzeczem a Wisłą.

Park jest podzielony na kilka części. Jedną z nich jest “Insula Vistula”, która nawiązuje do mitologii słowiańskiej. Goście mają okazję zapoznać się z legendami w maksymalnie przystępnej formie. W tejczęści parku znajdziemy “Legendarium” i “Kurhan” czyli takie odtworzone miejsce spoczynku kowala zadziora który ma boskie korzenie.
Na terenie wioski zorganizowano wykopaliska paleontologiczne, gdzie samodzielnie można odkopać szkielety różnych stworów
Otworzono ogród motyli i kwiatów, gdzie motyle występują w różnych konfiguracjach. Można zobaczyć jak te motyle się wykluwają.


Na terenie Parku debiutuje największa w tej części polski interaktywna wystawa „Exploratorium”, na którą składa się ponad 50 eksponatów interaktywnych zagadek logicznych i złudzeń optycznych. Dla mniejszych dzieci są mega klocki. Obie aktywności zlokalizowane są w namiotach sferycznych.

Od początku lipca działa również Wiślane Wesołe Miasteczko gdzie można skorzystać 7 urządzeń w różnego typu karuzel, głównie z motywem korsarzy. Na odwiedzających czeka również przepiękna plaża i czysta woda starorzecza Wisły.

Park stwarza sporo możliwości spędzenia wolnego czasu i w odróżnieniu od innych typowych parków rozrywki jest tematycznym parkiem edukacyjnym. W ramach całego kompleksu dominuje w nim funkcja rekreacyjna. Czyli tu można spędzić cały dzień nie nudząc się korzystając z tych różnych atrakcji, czystej wody, plaży.

Na przejezdnych gości czekają domki o dobrym standardzie.

Aktualizacja:wygląda na to,że park zmienia nazwę.

Udostępnij na:
  • Facebook
  • Twitter
  • Blip
  • Drukuj
  • email