Nowa strefa AQUALANTIS w Energylandii już otwarta

W środę 14 lipca polski Energylandia obchodziła dwie imprezy: 7. urodziny Parku oraz otwarcie nowej, szóstej strefy Aqualantis. Powierzchnia nowej strefy to 6 hektarów oceanicznej stylistyki i wodnego klimatu.

Do największych skarbów Aqualantis z pewnością wlicza się flagowy roller coaster strefy – Abyssus. To 7 tonowa maszyna, osiągająca ponad 38 metrów wysokości zabrała chętnych odwiedzających w podróż po morskich przestworzach z prędkością do 100 km/h. Abyssus to choć niezwykle imponujący Double Launch Coaster, gdyż składa się, z aż 90500 części, nie jest jedyną atrakcją ukrytą w głębinach tej wodnej krainy.

Równie ogromnym zainteresowaniem cieszył się tak zwany boomerang, czyli roller coaster Ekipa Light Explorers. W 7 urodziny Energylandii nie zabrakło atrakcji, niespodzianek i niezwykłych emocji związanych z kolejnym rokiem działania Parku.

Aqualantis jako miejsce zabawy posiada również miejsca do wypoczynku i zregenerowania sił. Nowa strefa posiada 8 nowych punktów gastronomicznych. Nie zapominając o pamiątkach i niezbędnych artykułach Park umieścił w nowej strefie 3 dedykowane sklepy, zwiększając ich ogólną ilość do 25. Szczególnym zainteresowaniem cieszył się pierwszy stacjonarny sklep, w którym można dostać wybraną kolekcję „Ekipa to nosi”. Goście mogą w nim kupić unikalne T-shirty, bluzy, kubki i inne gadżety stworzone przez znanych YouTuberów. To jednak nie koniec współpracy z Ekipą! Na stronie https://ekipa.energylandia.pl/ można kupić kolekcjonerski Coaster Box Ekipy i Energylandii zawierający limitowaną zawartość osadzaną w klimacie Aqualantis.

Otwarcie strefy Aqualantis przypadające w 7 urodziny Energylandii było z pewnością wydarzeniem sezonu 2021. Imponująca już powierzchnia Parku została znacznie powiększona i wzbogacona o całkowicie nowe atrakcje. Abyssus i Ekipa Light Explorers zasiliły pokaźną liczbę roller casterów. Abyssus nie tylko idealnie pasuje do klimatu strefy, ale również zachwyca innowacyjnością i rozwiązaniami, które nie były wykorzystane do tej pory, na żadnej innej maszynie w Polsce.


Źródło: materiał prasowy Energylandii

Udostępnij na:
  • Facebook
  • Twitter
  • Blip
  • Drukuj
  • email