Jak to jest być Leonardem da Vinci?

Genius to immersyjne doświadczenie wyprodukowane przez Borealis Interactive Group, które można odwiedzić w Berlinie od stycznia 2022. Interaktywny pokaz jest inspirowany osiągnięciami Leonarda Da Vinci, który często zostaje bohaterem wystaw interaktywnych. Jego szerokie zainteresowania nauką, sztuką i inżynierią to świetna baza dla doświadczeń o charakterze edukacyjnym.

Jednak Genius nie skupia się na relacjonowaniu dokonań Leonarda, tylko przenosi je w teraźniejszość. Twórcy nie próbują odpowiedzieć na pytanie “Kim był Leonardo Da Vinci?”, a “Jak to jest być Leonardem Da Vinci?”, nie w renesansie, a dzisiaj. Uczestnik może stanąć na jego miejscu i samemu tworzyć, odkrywać i eksperymentować. Wszystko to dzięki wykorzystaniu najnowszych technologii takich jak interaktywny mapping 360, dźwięk przestrzenny czy sztuczna inteligencja. Odkrycia, wynalazki i dzieła sztuki Da Vinci stają się fundamentem do serii pokazów multimedialnych i gier interaktywnych. Całości towarzyszy ścieżka dźwiękowa, która pogłębia klimat zetknięcia się dwóch epok dzięki połączeniu muzyki klasycznej ze współczesną.  

Głównym zadaniem, którego podejmuje się Genius jest zaimplementowanie radości z tworzenia, zainspirowania swoich uczestników. Najnowsze rozwiązania technologiczne są wykorzystane do wywołania unikalnego uczucia, jakie daje odkrywanie. Tutaj idee ożywają, można wejść z nimi w interakcje, dotknąć ich i przekonać się na własnej skórze, jak to jest być geniuszem.

Tekst i zdjęcia: Filip Pisarski

Udostępnij na:
  • Facebook
  • Twitter
  • Blip
  • Drukuj
  • email