Hevelianum zaprasza na wakacje na Górę Gradową

Wakacyjne nowości w gdańskim Hevelianum to atrakcje na świeżym powietrzu. W ofercie również coroczne, sprawdzone atrakcje: nocne zwiedzanie fortu z przewodnikiem i mapping oraz naukowe pokazy, warsztaty i wystawy.

Od 27 czerwca do 31 sierpnia, Hevelianum zaprasza dzieci, młodzież i całe rodziny na Wakacje na Górze Gradowej. We wszystkich siedmiu aktywnościach z wakacyjnej oferty Hevelianum mogą wziąć udział dzieci z rodziną, dwie z aktywności są bezpłatne, a pięć jest biletowanych.

– W tym roku szczególnie polecamy wszystkie wydarzenia, które będziemy realizować na świeżym powietrzu – mówi Paweł Golak, dyrektor Hevelianum – Zachęcamy, aby gdańszczanki i gdańszczanie odkryli w tym roku przyrodnicze uroki Góry Gradowej. Czy wiecie państwo, że to 20 hektarów przepięknych terenów zielonych w samym centrum miasta? Oddajemy go miłośnikom piknikowania, siedem dni w tygodniu zapraszamy na Piknikowanie na polanie. Od poniedziałku do piątku można dołączyć do spaceru przyrodniczego Zielona strona fortu. To okazja, żeby zapuścić się z edukatorem w ciekawe przyrodniczo zakątki Góry Gradowej, a dodatkowo w trakcie drogi dzieciaki będą szukać ukrytych zagadek i zadań do wykonania. Zawsze w piątki wieczorem front 150-letniej Wozowni Artyleryjskiej będzie się stawać wielkim ekranem. Podczas trójwymiarowego widowiska światła, obrazu i dźwięku opowiemy pasjonującą historię architektury obronnej na polskich ziemiach.

Mapping to żelazny punkt programu, bo już w ubiegłym roku cieszył się wielką popularnością wśród gości. Jak i piątkowe spacery z przewodnikiem pod hasłem Fort Nocą, na które bilety rozchodzą się z dużym wyprzedzeniem (na zakończenie spaceru zawsze mapping).

– Odkrywamy zakamarki starego fortu, aby poznać burzliwe dzieje tego wyjątkowego miejsca – opowiada Dorota Ciemna, p.o. kierownik Projektów Kulturalnych – Wielką atrakcją jest to, że docieramy do miejsc na co dzień niedostępnych dla zwiedzających.

Hevelianum nauką stoi, tradycyjnie więc w wakacje edukatorzy zapraszają na codzienne naukowe pokazy, warsztaty i wystawy interaktywne.

– Podczas Science show zaprezentujemy efektowne i piorunujące pokazy naukowe z prądem w roli głównej. W trakcie warsztatów Przygody robotów będziemy konstruować roboty ze szczoteczek do zębów – do naukowych aktywności zachęca Agata Ferenc, kierownik Działu Edukacji i Wystaw – A na wystawach Dookoła świata, Z energią! i Łamigłówka przemierzamy wszystkie kontynenty wszerz i wzdłuż, odkrywamy prawa przyrody rządzące światem i naszym codziennym życiem, a do tego udowadniamy, że matematyka jest zabawna, inspirująca i bardzo przydatna. Na naszych wystawach ani dziecko, ani jego opiekun nie będą się nudzić.

Pełen program Wakacji na Górze Gradowej można znaleźć na stronie: www.hevelianum.pl. Tam też w zakładce Zaplanuj wizytęCeny biletów można zaopatrzyć się w bilet.

Szczegółowy plan wydarzeń można znaleźć na stronie www: https://www.hevelianum.pl/news/662_wakacje-na-gorze-gradowej

Udostępnij na:
  • Facebook
  • Twitter
  • Blip
  • Drukuj
  • email