Firma Budgast wraz z VM i AMD zaprasza na podwodną wycieczkę do prehistorii

Aby poczuć się niczym w sławnym Parku Jurajskim, nie trzeba wybierać się za granicę, w naszym kraju bowiem powstało pierwsze w Polsce i na świecie Prehistoryczne Oceanarium, w którym będzie można zobaczyć odwzorowane w naturalnej wielkości podwodne dinozaury, zamieszkujące niegdyś morskie głębiny. 

Budynek zaprojektowany na kształt labiryntu mieści olbrzymie ekrany 3D,
na których będzie można podziwiać największe morskie prehistoryczne gady. Potężny, mierzący blisko 20 metrów długości Megalodon, rybopodobny Mezozaur,  charakterystycznie uzębiony Liopleurodon, czy też obdarzony długą szyją płetwojaszczur Plezjozaur to tylko niektóre z okazów występujących w oceanarium.  Co więcej, będzie można je podziwiać w ich naturalnej wielkości!

Widzowie będą zwiedzać Oceanarium w specjalnych okularach 3D, a o dodatkowe efekty specjalne, które będą niespodzianką dla gości, zadba profesjonalna aparatura 5D firmy Budgast, producenta Oceanarium.

Firma Budgast istnieje na rynku od chwili gdy na dobre rozpętała się burza zainteresowania systemami projekcji w 3D. Specjalizuje się w kompleksowej produkcji „pod klucz”, zgodnie z życzeniem klienta atrakcji takich jak Cinema 5D, Kino Mobilne, Planetarium, Rapid River i in., w tym Prehistoryczne Oceanarium.

Atutem naszego urządzenia jest fakt, iż jest to po części obiekt edukacyjny, uświadamiający zwiedzającemu różnorodność i specyfikę życia gadów w morzach i oceanach. Dzięki Oceanarium zapoznacie się Państwo „oko w oko” z gatunkami wymarłymi od dawna, które do tej pory można było znaleźć jedynie w książkach. Tego jeszcze nie było!- mówi Aleksandra Kopyto, Specjalista ds. Marketingu firmy Budgast.

Wizualizacje dla projektu we współpracy z firmą Budgast stworzyło studio Virtual Magic, specjalizujące się w realizacji projektów 3D. Do stworzenia realistycznych trójwymiarowych obrazów pradawnych gadów posłużyły komputery wyposażone w podzespoły firmy AMD z obsługą technologii AMD HD3D.

Już wkrótce inauguracja projektu Oceanarium. Pierwsze tego typu atrakcje będzie można oglądać w Dream Park’u Ochaby na Sląsku, drugie w Jura Parku w Bałtowie.

Zapraszamy!

 

Udostępnij na:
  • Facebook
  • Twitter
  • Blip
  • Drukuj
  • email