Dokąd wybieramy się najczęściej? Które parki przynoszą największe zyski? Te i więcej informacji w raporcie przygotowanym przez The Park Database

Zespół The Park Database przyjrzał się bliżej turystyce globalnej. W swoim raporcie zadali oni pytania między innymi o wyniki EBITDA najbardziej dochodowych parków tematycznych oraz najchętniej odwiedzane lokalizacje.

Z danych zebranych przez Mastercard wynika, że turyści najchętniej odwiedzają miasta takie jak Bangkok i Londyn. Rocznie z całego świata do tych miast przyjeżdża ok 20 milionów turystów. Co ciekawe, żadna z tych lokalizacji nie może pochwalić się markowym, tematycznym parkiem rozrywki. Może to oznaczać, że turyści nie są do końca chętni, by planować spędzenie całego dnia w tego rodzaju lokalizacji podczas wyjazdu. Jednocześnie jednak, fakt ten może mieć związek z tym, że w miastach takich jak Londyn czy Nowy Jork koszty zakupu ziemi są niebotycznie wysokie.

Jeśli zaś chodzi o wyniki EBITDA dla parków rozrywki, zespół The Park Database porównał lata 2017 i 2018, zadając między innymi pytanie o to, czy rzeczywiście większe parki rozrywki przynoszą większe zyski. Choć wyniki nie są konkluzywne, jedno jest pewne – wskaźnik rentowności wynosi zawsze od 30-40%.

Udostępnij na:
  • Facebook
  • Twitter
  • Blip
  • Drukuj
  • email