Cirque du Soleil po raz pierwszy w Polsce!

Legendarny Cyrk Słońca-jedyny tego typu cyrk na świecie wystąpi w Ergo Arenie! Koncerty 19-22 stycznia. Zapowiada się niesamowite wydarzenie. Już za kilka  w Ergo Arenie wystąpi najsłynniejsza grupa cyrkowa świata. To nie jest typowy cyrk jaki znamy na co dzień. To bardziej cyrkowe show z pogranicza teatru, baletu i muzyki.

Wszyscy zainteresowani zobaczeniem ‘Cyrku Słońca’ na żywo mogą nabyć bilety w sieci sprzedaży Ticketpro (www.ticketpro.pl), w sklepie Alter Art, jak również w samej Ergo Arenie. Ceny biletów wynoszą 125, 190 oraz 250 zł dla dorosłych oraz 100, 150 lub 200 w przypadku dzieci.

Cirque du Soleil, CdS ( z jęz.francuskiego -Cyrk Słońca)– grupa artystów założona przez akrobatę i połykacza ognia Guya Laliberté w 1984. Grupa wystawia przedstawienia rodem z cyrku, a także podróżuje po świecie i rozstawiając namioty prezentuje swoje dzieła – połączenie elementów sztuki cyrkowej (akrobatykażonglerka etc.), z wieloma gatunkami muzyki (od poważnej do rocka), barwnymi kostiumami i efektami świetlnymi oraz specjalnymi.Przedstawienia obejrzało już 100 mln osób na całym świecie. W skład CdS wchodzą artyści z całego świata. Pracuje ich 5 tysięcy, w tym kilku Polaków. Główna kwatera grupy znajduje się w Montrealu w Kanadzie, gdzie znajdują się ośrodki treningowo-szkoleniowe, w których powstają kolejne pokazy. Cirque du Soleil poza prezentowaniem przedstawień wydało także DVD z zapisem tychże, wiele płyt z muzyką, a także film pełnometrażowy (Alegria, the Movie) oraz film przestrzenny (najczęściej znany pod tytułem Journey of Man).  Byłem na występie Cirque ue Soleil kilka lat temu w Orlando. Był to najlepszy spektakl w moim życiu. A o biznesowych aspektach działalności Cyrku Słońca trzeba napisać więcej, zapraszam już wkrótce na swoja stronę www.atrakcje-marekpisarski.pl gdzie pojawi się artykuł o Błękitnym oceanie stworzonym przez twórcę Cirque du Soleil.

Marek Pisarski

Udostępnij na:
  • Facebook
  • Twitter
  • Blip
  • Drukuj
  • email