Carnavalia 2012

Kolejna, czwarta edycja Międzynarodowego Festiwalu Zwyczajów i Tradycji Karnawałowych “Carnavalia” w Łodzi rozpocznie się 16 lutego.  Z tej okazji organizatorzy przygotowali pięćdziesiąt różnych imprez.

W ramach Festiwalu organizatorzy przygotowali warsztaty, koncerty, pokazy staropolskich zabaw karnawałowych, a także wybory króla i królowej karnawału. Wszystkie imprezy mają przybliżyć zarówno polskie obyczaje karnawałowe, jak i innych krajów.

“Carnavalia” trwać będą sześć dni. Każdy z nich ma swoją nazwę: Tłusty Czwartek; Przebrany Piątek; Paradna Sobota; Taneczna Niedziela; Kameralny Poniedziałek i Ostatkowy Wtorek. Codziennie w różnych punktach Łodzi będzie można obejrzeć pokazy mimów, żonglerów i szczudlarzy.

Jak co roku odbędą się warsztaty, w których goście będą mogli uczestniczyć. W trakcie trwania Festiwalu odbędzie się również festiwal smaków, zwany “Kulinariami”. Każdego dnia, w sześciu różnych łódzkich restauracjach będzie można spróbować niezwykłych smakołyków z różnych krajów, w których obchodzi się karnawał. Dla zwiedzających przygotowano także pokazy filmów dokumentalnych, prezentujących obchody karnawału w Polsce, we Włoszech i Brazylii, w Macedonii i Transylwanii a także we Francji. Najważniejszą częścią imprezy będą wybory Króla i Królowej Karnawału, które odbędą się w łódzkiej Manufakturze w sobotę 18 lutego.

Program festiwalu: www.carnavalia.pl/program.html

Udostępnij na:
  • Facebook
  • Twitter
  • Blip
  • Drukuj
  • email