12 milionów turystów w Małopolsce

w 2012 roku Małopolskę odwiedziło 12,1 miliona gości , a sam Kraków blisko 8,2 miliona. Wśród turystów, najwięcej było osób z Polski. Drugą co do wielkości grupą odwiedzającą byli Brytyjczycy. W sumie turystów z zagranicy, którzy odwiedzi Małopolskę było blisko 2,6 miliona. Oprócz gości z Wysp Brytyjskich region odwiedzili Niemcy, Włosi, Rosjanie oraz Hiszpanie. W odniesieniu do tych ostatnich zanotowano wzrost popularności regionu małopolskiego w stosunku do lat ubiegłych.

Największymi atrakcjami województwa małopolskiego są niewątpliwie Kraków, Zakopane,  Muzeum Auschwitz Birkenau w Oświęcimiu oraz kopalnia soli w Wieliczce. To właśnie te miejsca przyciągają największą liczbę turystów krajowych i zagranicznych

Władze województwa są bardzo zadowolone z danych dotyczących ruchu turystycznego za poprzedni rok. Wynika to z faktu, że małopolska gospodarka bardzo mocno opiera się na turystyce. Dobre wyniki turystyczne powodują, że region może lepiej rozwijać się w różnych kierunkach.
W kolejnych latach promocja tego regionu Polski wzrośnie, bowiem Kraków i Zakopane wraz z sąsiadami ze Słowacji będą ubiegać się o organizację Zimowych Igrzysk Olimpijskich w 2022 roku.

Udostępnij na:
  • Facebook
  • Twitter
  • Blip
  • Drukuj
  • email