Zapraszamy do Parku Miniatur Warmii i Mazur!

Park Miniatur Warmii i Mazur to jedyny park w Polsce, w którym można zobaczyć miniatury najpiękniejszych i nierzadko mało znanych zabytków Warmii i Mazur. Otwarty został w 2009r.,a nowe atrakcje co roku poszerzają jego ofertę.Na obszarze 30.000 m2 znajdziemy 24 miniatury najciekawszych miejsc w regionie, pieczołowicie odtworzone w skali 1:25, w tym miniatury zamków w Malborku, Reszle, Lidzbarku Warmińskim oraz Nidzicy, bazyliki w Świętej Lipce czy też pałaców w Drogoszy i Szynorcie.
W parku znajdziemy również dziewiętnastowieczne chaty w naturalnych wymiarach, czy też punkt obserwacyjny w Obozie Rycerskim ‘Von Partz’, dzięki któremu będziemy mogli podziwiać całą okolicę. Zwiedzić możemy Park Militarny z oryginalnymi broniami z okresu II Wojny Światowej, pozostałości po oranżerii i ogrodzie botanicznym Adolfa Hitlera, który miał tam swoją kwaterę czy wystawę „W cieniu Wilczego Szańca” obrazującą okres II Wojny na Mazurach. Sam Wilczy Szaniec, znajdujący się w centrum parku, został szczegółowo odtworzony i jest jedynym tego typu obiektem na świecie.
Park Miniatur Warmii i Mazur to wspaniała lekcja historii dla każdej grupy wiekowej. Organizowane są programy edukacyjne dla grup i szkół: „W cieniu Wilczego Szańca”, ,,Krzyżacy”, „Zabytki Warmii i Mazur”, a także pikniki historyczne. Ponadto na najmłodszych czekają atrakcje takie jak nadmuchiwane zjeżdżalnie, huśtawki czy karuzele.

Udostępnij na:
  • Facebook
  • Twitter
  • Blip
  • Drukuj
  • email