Regiony Turystyczne Na Styku Kultur 2012-targi po raz osiemnasty

Targi Turystyczne „Na Styku Kultur 2012” to największe wydarzenie tego typu w regionie. Miłośnicy podróży spotkają się w Łodzi już po raz osiemnasty. Kolejna edycja odbędzie się w dniach 24-26 lutego, w nowym Centrum Konferencyjno – Wystawienniczym MTŁ Pomysłodawcą i współorganizatorem pierwszej edycji targów jest Marek Pisarski-redaktor naczelny magazynu „Atrakcje”,dyrektor Experymentarium.Przez 18 lat zmieniała się formuła i nazwa  imprezy a zaczęło się od falstartu;targi zamiast w nowej hali „Expo”musiały być zorganizowane w „Textilimpexie”.Po pierwszych zagranicznych gości 18 lat temu wysłano autokar na targi ITB w Berlinie.Była to grupka sympatycznych Ceylończyków.Pierwsza edycja targów nazywała się Regiony Turystyczne Świata.

Tegoroczne targi zainaugurują działalność nowego obiektu, który był budowany przez ostatnich kilkanaście miesięcy-Centrum Targowo-Konferencyjnego. W tegorocznej edycji targów ma wziąć udział 180 wystawców z całej Polski i zagranicy, którzy zaprezentują to czym warto przyciągnąć turystów do siebie. Co roku jeden z regionów zostaje partnerem imprezy. W tym roku zostało nim Województwo Kujawsko – Pomorskie, które promuje się pod hasłem „ZasmaKUJ_POMysłów na weekend”.

Targom „Na Styku Kultur” towarzyszą także inne wydarzenia i imprezy. Wśród nich warto zwrócić uwagę na warsztaty „taniego latania”. Prowadzącymi będą pracownicy linii lotniczych, którzy omówią kiedy i jak najlepiej kupować bilety lotnicze, tak by zaoszczędzić jak najwięcej. Na gości targów czekają także spotkania z podróżnikami.

Więcej informacji: www.mtl.lodz.pl/fair/web/index/id/208

Udostępnij na:
  • Facebook
  • Twitter
  • Blip
  • Drukuj
  • email