Pole golfowe w Grodzisku Mazowieckim?

Czy w gminie Grodzisk Mazowiecki powstanie pole golfowe z prawdziwego zdarzenia? Na chwilę obecną nie można jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie. Jednakże powstanie takiego obiektu na Stawach Chlebińskich przewiduje obecnie aktualizowane studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego gminy Grodzisk Mazowiecki.
Pole golfowe w gminie Grodzisk Mazowiecki, to na chwilę obecną pomysł, koncepcja, pewna wizja zagospodarowania terenów znajdujących się pomiędzy północną granicą miasta Grodzisk Mazowieckim aautostradą A2. Pole golfowe mogłoby powstać w dolinie rzeki Mrowny, w okolicach Gór Szwedzkich, na terenie stawów we wsi Chlebnia.

Koncepcja ulokowania w tym miejscu pola golfowego nie wzięła się z czystej fantazji. Jakiś czas temu pojawił się inwestor, który sondował możliwość powstania takiego obiektu w tej okolicy. A jest to potencjalnie bardzo dogodne miejsce dla powstania pola golfowego.

Golf na Stawach Chlebińskich?

Stawy Chlebińskie to obszar ok. 100 ha przewidzianych w studium jako teren zieleni urządzonej, znajdujący się bezpośrednio przy planowanej Zachodniej Obwodnicy Grodziska Mazowieckiego. Stawy zostały osuszone kilkadziesiąt lat temu i nie przewiduje się ich ponownego napełnienia.

Do powstania pola golfowego potrzeba od kilkunastu do kilkudziesięciu hektarów gruntu. Na tym terenie mogłoby powstać pełnowymiarowe (18-dołkowe) pole golfowe klasy mistrzowskiej wraz z obiektami towarzyszącymi.

Golf w Polsce staje się coraz bardziej popularny. Obecnie w Polsce buduje się więcej pól golfowych niż stadionów piłkarskich. Wszystkie powstają za  pieniądze prywatnych inwestorów. Dzisiaj polski golfista ma do wyboru około pięćdziesięciu klubów i kilkanaście pełnowymiarowych 18-dołkowych pól golfowych. Każde większe miasto ma w swojej okolicy chociaż jeden taki obiekt.

Szansą na powstanie pola golfowego na terenie gminy Grodzisk Mazowieckie jest świetne położenie przeznaczonego nań terenu. Z Warszawy będzie możliwość dojechania autostradą do pola w pół godziny. Dzięki nieodległej już perspektywie powstania Zachodniej Obwodnicy Grodziska Mazowieckiego, miejsce to zyska również bardzo dobre połączenie z trasą poznańską i katowicką.

Pole golfowe mogłoby powstać na południe od autostrady A2, na Stawach Chlebińskich, we wsi Chlebnia w gminie Grodzisk Mazowiecki. Rysunek projektu studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego gminy Grodzisk Mazowiecki – południowe okolice węzła Grodzisk. / Modyfikacja rysunku: Paweł Kółkiewicz, westia.pl

Pole golfowe w centrum rozrywki i biznesu

Jednakże największym atutem lokalizacji pola golfowego na Stawach Chlebińskich jest powstanie nieopodal największego w Europie Środkowo-Wschodniej tematycznego parku rozrywki Adventure World Warsaw, którego budowa ma rozpocząć się już w lipcu br. AWW to nie tylko park rozrywki, ale w perspektywie również centrum biznesu i handlu. Kilkanaście kilometrów dalej ma powstać inny jeszcze większy kompleks rozrywki ;Park of Poland.

Warto dodać, że oprócz parku rozrywki w okolicach węzła Grodzisk planuje się powstanie również szereg innych obiektów handlowych, biznesowych, rekreacyjnych i wypoczynkowych. Mają tam powstać m.in. centra handlowe, hotele, skansen historyczny, obiekty usługowe, zakłady produkcyjne, i inne. Nieopodal, w odległości blisko 2 km na północ od Stawów Chlebińskich, ma również powstać Interdyscyplinarne Centrum Innowacji, które ma łączyć przedstawicieli świata nauki i biznesu.

Powstanie pola golfowego w tym miejscu mogłoby przyciągnąć kolejne inwestycje w okolice węzła Grodzisk. Wielu zagranicznych biznesmenów, przed podjęciem decyzji o wyborze lokalizacji pod inwestycje, najpierw sprawdza dostępność w okolicy pól golfowych. Szczególnie zwracają na to uwagę Japończycy, dla których golf jest niemalże religią narodową.

O tym czy pole golfowe w gminie Grodzisk Mazowiecki powstanie zadecyduje kalkulacja biznesowa. Warunki ku temu są sprzyjające. Potencjalni zainteresowani inwestycją w pole golfowe proszeni są o kontakt z Urzędem Miejskim w Grodzisku Mazowieckim.
http://infogrodzisk.pl/biznes/inwestycje/282-pole-golfowe-w-grodzisku-mazowieckim

Udostępnij na:
  • Facebook
  • Twitter
  • Blip
  • Drukuj
  • email