Park edukacyjno – rozrywkowy MIKROKOSMOS w Ujeździe

Czy można czerpać przyjemność obcując z owadami? Okazuje się, że tak. Od 3 września w Ujeździe (województwo łódzkie) można zwiedzać park edukacyjno – rozrywkowy MIKROKOSMOS.

To świat owadów w rozmiarze XXL. Na zwiedzających czekają powiększone kilkaset razy repliki biedronki, muchy, larwy motyla, komara czy pchły. Eksponaty idealnie komponują się ze specjalnie do tego celu przygotowaną roślinnością. W ten sposób twórcy MIKROKOSMOSU starali się zaprezentować życie owadów w ich naturalnych warunkach.

W sumie na powierzchni jednego hektara ustawiono kilkanaście replik owadów. Wszystkie eksponaty ustawione są na ścieżkach dydaktycznych, przystosowanych do zwiedzania przez dzieci i młodzież. Każdy owad opatrzony jest tabliczką, która zawiera informacje i ciekawostki na jego temat. Dzięki zastosowanej technice 3D modele owadów oddają ich rzeczywisty wygląd i budowę.

Park jest alternatywą dla tradycyjnych i zdaniem niektórych nudnych lekcji biologii. Ideą jaka przyświecała twórcom parku była chęć przybliżenia dzieciom i dorosłym niezwykle bogatego świata owadów, pomijanego na co dzień. Pomysłodawcami i autorami wystawy są bracia: Łukasz, Tomasz i Piotr Wagnerowie.

Park, można zwiedzać od wtorku do niedzieli. W godzinach: wtorek – piątek 09:00 – 18:00; sobota – niedziela 10:00-19:00

Ceny biletów indywidualnych: dzieci do lat 4 wstęp bezpłatny; bilet normalny – 12zł; bilet ulgowy – 8zł; bilet rodzinny (2+2) 35,00 zł. Cena biletu obejmuje jednorazowe wejście do MIKROKOSMOSU oraz możliwość korzystania z trampoliny.

Ceny biletów grupowych: 23zł – 25zł. Cena biletu obejmuje wejście do MIKROKOSMOSU wraz z przewodnikiem, lekcję entomologii oraz przystosowany do wieku zwiedzających poczęstunek.

www.mikrokosmos.edu.pl

Udostępnij na:
  • Facebook
  • Twitter
  • Blip
  • Drukuj
  • email