Nie będzie aquaparku w Świdnicy

Świdniccy radni właśnie podjęli decyzję o rozwiązaniu spółki Inwestycje Świdnickie powołanej do budowy aquaparku w Świdnicy. Co dalej z aquaparkiem?Wprowadzony do porządku obrad tuż przed sesją przez radnych SLD i PiS projekt uchwały o rozwiązaniu spółki Inwestycje Świdnickie został przyjęty większością głosów. Wnioskodawcy znaleźli poparcie także wśród radnych rządzącej koalicji Wspólnota Samorządowa – Platforma Obywatelska. – Ja podjęcie tej uchwały traktuję jako wycofanie się z decyzji o podjęciu kosztownej inwestycji, która na długie lata obciąży nasz budżet – mówił radny PO Wiesław Żurek– Dwa lata temu głosowałem za realizacją tej inwestycji, jednak moja wiedza w tamtym momencie nie była pełna. – Czy stać nas na tak duże obciążenie kilku pokoleń? – pytał radny Wspólnoty Tadeusz Grabowski– Moim zdaniem powinniśmy się powstrzymać przed realizacją tak kosztownego obiektu do czasu zrobienia nowego projektu.

Radni podkreślali, że aquaparki w Polsce przynoszą straty, a tuż za miedzą – w Wałbrzychu – buduje się kolejny. Prezes IŚ Ryszard Wawryniewicz przekonywał, że ma argumenty i wyliczenia na to, że świdnicki strat przynosić nie będzie. – To jest oczywiste, że tą uchwałą chcecie państwo uniemożliwić budowę tego aquaparku –mówił. – Likwidując spółkę doprowadzacie do sytuacji, że podrażacie inwestycję od razu o 23 proc. Chodzi o podatek VAT, którego nie będzie można odzyskać, jeśli inwestycję poprowadzi miasto. Bo takie są propozycje radnych – aby zamiast utrzymywać spółkę, która miesięcznie generuje koszty rzędu 26 tys. zł, to urzędnicy zajęli się prowadzeniem inwestycji, jaką jest budowa parku wodnego.

Prezydent Wojciech Murdzek zwrócił uwagę, że w czasie przygotowań do budowy wydano milion złotych, a teraz to wszystko zostanie odłożone na półkę. – Za pięć dwunasta, na 10 dni przed decydującym momentem, po wydaniu iluś pieniędzy państwa stać na podjęcie takiej decyzji – mówił nieco rozgoryczony. – Państwo decydujecie o budowie aquaparku, nie o liwidacji spółki, nie o wizerunku prezesa, tylko o tym, że nie będzie aquaparku.

http://www.wiadomosci.swidnickie.pl/wiadomosci-24/1-wiadomosci24/11684-zlikwiduj-spok-co-z-aquaparkiem

 

Udostępnij na:
  • Facebook
  • Twitter
  • Blip
  • Drukuj
  • email