„Knajpa roku 2011” – wiemy gdzie można zjeść

Znamy laureatów tegorocznego plebiscytu „Knajpa Roku”, który organizują stołeczna „Gazeta Wyborcza“ i „Gazeta Co Jest Grane“! Jurorzy przyznali tytuł stołecznej „Knajpy Roku 2011” restauracji Butchery and Wine, a w głosowaniu publiczności zwyciężyła restauracja Merliniego 5.

Ogłoszenie wyników plebiscytu „Knajpa Roku 2011“ nastąpiło 18 listopada br. podczas specjalnej gali.Jury, w którym zasiedli: Maciej Nowak – przewodniczący, Katarzyna Adamik, Anna Czartoryska, Tomasz Karolak i Seweryn Blumsztajn, dokonało wyboru spośród 5 stołecznych restauracji nominowanych w plebiscycie.

Jurorzy omawiali i próbowali menu wyróżnionych miejsc – m.in. wina, tatar z koniny i z ośmiornicy, kuskus i pierożki z truflami, karczochy i zieloną fasolkę, przegrzebki, steki i hamburgery. Jedni byli zwolennikami małych, kameralnych miejsc z domową kuchnią, inni głosowali na bardziej wykwitne miejsca. Wszyscy byli jednak zgodni, że jedzenie w restauracjach nominowanych w tegorocznym, szóstym już plebiscycie „Gazety Wyborczej“ i „Gazety Co jest Grane“ jest na prawdziwie światowym poziomie.
Ostatecznie jury przyznało tytuł „Knajpy Roku 2011“ restauracji Butchery and Wine, znajdującej się przy ul. Żurawiej 22.

Swoich faworytów wskazali też czytelnicy „Gazety“ i internauci – przez tydzień trwało SMS-owe głosowanie publiczności na ulubione warszawskie knajpy. W konkursie zwyciężyła restuaracja Merliniego 5.Udostępnij na:
  • Facebook
  • Twitter
  • Blip
  • Drukuj
  • email