Europejska Noc Naukowców w Experymentarium – 23 września 2011, godzina 18.30

Zaparaszmy na Europejską Noc Naukowców w Experymentarium.

Program imprezy
1. Godz. 18.30 Otwarcie Europejskiej Nocy Naukowców, przywitanie gości.
2. Od godz. 19.00 do 21.00 prelekcje i pokazy łódzkich naukowców:
„Robot show” – jak zbudować własnego robota? Czy naprawdę robot może zastąpić człowieka? W czym są od nas lepsze, a czego im jeszcze brakuje? Niezwykłe pokazy robotów połączone z wykładem na temat robotyki.
„Fizyka na wesoło” – gry i zabawy dla młodszych i starszych naukowców z wykorzystaniem praw fizyki w zabawny sposób, przygotowane przez pracowników Wydziału Fizyki i Informatyki Stosowanej Uniwersytetu Łódzkiego.
„Fizyka wokół nas” – niezwykłe pokazy z fizyki przygotowane przez pracowników Wydziału Fizyki i Informatyki Stosowanej Uniwersytetu Łódzkiego.
„Terapia magią” – prelekcja i warsztaty w Sali Doświadczania Świata, czyli CzaryMaryLandii. Terapeuta z Centrum Rehabilitacji „Intermedicus” opowie o innowacyjnej Sali terapeutycznej i warsztatach w ultrafiolecie. Pokaże jak można się relaksować, a jednocześnie uwrażliwić nasze zmysły na otaczający nas świat. Trzy wykłady połączone z pokazami zaczynające się kolejno o 19.30; 20.00; 20.30 (konieczna wcześniejsza rezerwacja udziału w zajęciach).
„Zabawy z Einsteinem” – konkursy z nagrodami, zagadki logiczne, gry dla najmłodszych. Wystawa interaktywna „Tajemnice Fizyki”.
3. Podczas całej Nocy wyświetlany będzie na Arenie Laser Games niezwykły film „Home”, w reżyserii Yann`a Arthus-Bertranda, produkcji Lucka Bessona !!!
4. Godz. 21.00 – Zakończenie Europejskiej Nocy Naukowców.

Wstęp od godziny 18:30 do 21:00 na wszystkie wystawy bezpłatny.

 

Udostępnij na:
  • Facebook
  • Twitter
  • Blip
  • Drukuj
  • email